Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 860783327
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Nordea LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

800 gyventojų nemokamai konsultuoti Lietuvos teismuose

2018-10-30

Spalio 25-ąją, Konstitucijos ir Europos teisės dieną, Lietuvos teismai, bendradarbiaudami su Lietuvos advokatūra, atvėrė duris visuomenei ir pakvietė nemokamai pasikonsultuoti su teisininkais. Gyventojai nepraleido progos užsukti į Temidės rūmus – profesionalių teisininkų patarimą gavo daugiau kaip 800 lankytojų. Gyventojus konsultavę advokatai ir teisininkai pastebi, kad asmenys į teismus neretai ateina visiškai nežinodami, kaip elgtis – labiausiai rūpimos sritys: šeimos, turto, verslo klausimai.

 

Kaip ir ankstesniais metais, žmonėms buvo aktualiausi šeimos teisiniai klausimai: kas trečias teiravosi dėl skyrybų su Lietuvos ir užsienio šalių piliečiais, vaikų išlaikymo, santuokos metu įgyto turto padalinimo. Taip pat nemažai teisinių rūpesčių Lietuvos gyventojams kėlė paveldėjimo, žemės ribų nustatymo, santykių su kaimynais, medicinos paslaugų, darbo teisės ginčai – tokių probleminių situacijų aptarimas sudarė daugiau nei pusę visų suteiktų konsultacijų.

 

„Renginio tikslas – šviesti visuomenę, padrąsinti žmones apie problemas kalbėtis su teisininkais, nebijoti ateiti į teismą, – akcentavo renginį inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos direktorė Reda Molienė. – Daugiau kaip 300 teisininkų – advokatų, antstolių, notarų ir jų padėjėjų, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos, Savivaldybių bei teismų atstovų visoje Lietuvoje šiemet stengėsi išklausyti ir patarti, kur galima gauti efektyvią teisinę pagalbą, kad problemos neįsisenėtų ir būtų išspręstos kaip įmanoma pigiau ir greičiau“.

 

Specialistai pastebi, kad žmonės į teismus neretai ateina visiškai nežinodami, kaip elgtis – kokių dokumentų reikia norint kreiptis į teismą, kaip ir ką patraukti atsakomybėn, kur kreiptis, norint ginčą išspręsti taikiai. Vis dėlto, Kauno apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Arūnas Purvainis atkreipė dėmesį, kad kiekvienais metais Lietuvos žmonių teisinis išprusimas gerėja: „Nemokamų konsultacijų diena parodė, jog žmonės domisi ir gilinasi į teisę, teismo procesus. Teisinių žinių pateikimas visuomenei padeda įveikti net ir, regis, labai sudėtingas problemas.“

 

Didžiuosiuose šalies miestuose šiemet buvo užfiksuotas didelis jaunimo aktyvumas: kone dvigubai daugiau jaunų žmonių atvyko pasiteirauti, kaip pradėti verslą, sužinoti, koks yra verslo santykių reguliavimas. Kas trečias prašė patarti, kaip tinkamai sudaryti darbo arba būsto pardavimo sutartį.

 

Vertinant praėjusių metų patirtis, visoje Lietuvoje sulaukta rekordinio apsilankiusiųjų skaičiaus – daugiau nei 800 (pernai teisinei konsultacijai atvyko per 600 žmonių). Didžiausių gyventojų srautų sulaukė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, iš mažesniųjų miestų – Alytaus, Tauragės, Utenos, Plungės teismai bei jų rūmai.

 

Progą nemokamai pasikonsultuoti su teisės specialistais Lietuvos teismai suteikė jau trečius metus iš eilės. Iki pusvalandžio trukusios konsultacijos teiktos gyvos eilės principu, todėl gyventojams pakako ateiti į artimiausią teismą be išankstinės registracijos.

 

Dėkojame advokatams ir advokatų padėjėjams, prisidėjusiems prie šios kilnios akcijos!

 
 
Informacija atnaujinta:
2018-10-30
Informaciją paskelbė:
Saulė Bakšė
 

Teisinė informacija

 

Cogito, ergo sum

(liet. k. mąstau, vadinasi, egzistuoju)