Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Šiaulių advokatai pasitiko Lietuvos advokatūros 95-mečiui skirtą advokato Jono Nekrašiaus knygą

2013-11-06

Vilnius, lapkričio 6 d. „Nebėra, bet yra su mumis“, – apie knygos suteiktą stebuklą sutikti nuo XVII a. iki mūsų dienų Šiaulių apylinkėse praktikavusius advokatus pasitinkant Lietuvos advokatūros 95-mečiui skirtą advokato Jono Nekrašiaus parašytą ir teisinės literatūros leidyklos „Justitia“ išleistą enciklopedinį žinyną „Lietuvos advokatūra: Šiaulių advokatai (XVII – XXI a. pr.)“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas dr. Leonas Virginijus Papirtis. „Grožiuosi praėjusio laikmečio fotografijomis – taurūs, susikaupę veidai – tų nuotraukų nebuvo daug, bet paveiksluojami ano meto žmonės galvodavo, kas buvo ir kas bus: tai matyti jų žvilgsniuose, kaip ir šioje nuotraukoje“, – rodydamas knygos viršelį kalbėjo Lietuvos advokatūros vadovas.

 

Vakar Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vietiniai advokatai ir kiti teisminės valdžios atstovai susirinko pasveikinti darbštaus kolegos Jono Nekrašiaus bei pasidžiaugti jo atkaklaus ir įtempto pastarųjų penkerių metų papildomo darbo rezultatu – leidiniu, kuriame sudėtos visų Šiaulių krašto advokatų gyvenimo ir karjeros istorijos.

 

„Pirmiausia norėčiau padėkoti savo žmonai Janinai. Jos čia nėra, nes ji labai jaudinasi, tad dvigubo jaudulio tikrai nereikėtų, bet suprantate, kad be šeimos palaikymo rašymas, kuriam atiduotas visas laisvalaikis, neįmanomas“, – nuoširdų „ačiū“ renginyje tarė knygos autorius. Padėkos žodžiu ir spaustuvės dažais kvepiančios knygos egzemplioriumi pagerbtas kiekvienas, kurio indėlis, kieno – prisiminimais ir iliustracijos, kieno – taiklia pastaba ar materialine pagalba – prisidėjo prie puikaus rezultato.

 

Išleistos knygos vertę apibūdino rankraščio recenzentas Advokatų tarybos narys Juozas Čivilis: „tai reikšmingas kultūrinis dokumentas, pirmas toks kartas, pirmas toks darbas, kai turime išleistą istorinę advokatūros institucijos apžvalgą. Paminėtas ir advokatūros vystymasis, detaliai aptarta Šiaulių krašto advokatūros raida. Ir patys žmonės...“ Vis dėlto, kritiko prievolė nurodyti ir trūkumus. „priekaištauju ir sau, nes laiku nepastebėjau – praleidome Bonarskį, bet tai palinkėjimas pratęsti ir 100-mečiui išleisti papildytą leidimą“, – sakė Juozas Čivilis.

 

Knygos sutiktuvėse dalyvavęs leidėjas Remigijus Jokubauskas akcentavo iš knygos sklindantį dvasinį klodą: „verti puslapius ir jauti, kiek inteligencijos, proto, kultūros“.

 

Kad Šiauliuose darbščių knygos mylėtojų daug, paliudijo ir autoriaus pasveikinti atėję Šiaulių teisėjai – apie teisėjus ir teismus fundamentalių darbų išleidęs Šiaulių apylinkės teismo teisėjas Alfredas Vilbikas, šio teismo pirmininkė Gema Janušienė ir pats Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis.

 

Taip jau sutapo, kad į enciklopedinio žinyno pristatymą atėjo pati vyriausia visos Lietuvos advokatė – Šiaulių miesto pasididžiavimas ir puošmena – Gražbylė Venclauskaitė. Renginyje dalyvavo ir ilgiausiai – net 55-erių metų veiklos sukaktį šiemet minintis – advokato praktika besiverčiantis Vytautas Zabiela, buvęs Šiaulių juridinės konsultacijos vedėjas. Savo įžvalgomis, humoru ir prisiminimais, jie praturtino vakarą.

 

Atvykęs į Šiaulius, turėjau galimybę mokytis iš tarpukario advokatų. Ir mano jų buvo prisiliesta širdimi. Todėl ir išlikau advokatas, kad tarpukario auklėtinis“, – sakė Vytautas Zabiela, darbą Šiauliuose pradėjęs 1960-aisiais.

 

„Šiandien čia, kaip namie – visus pažįstu arba iš garsumo kitus žinau. Noriu pasakyt, kad Nekrašius yra skruzdėlė: tampo šapalius, pritampė iki ko... oho, prašom... Ir aš kaip šapas, prie manęs gal 10 kartų buvo prilipęs... Zabiela, turiu tau pasakyt, pasenęs tu, vaikščiot daugiau reikia, kad aš bėgiojau, gali paliudyt, kol šuo neįkando, gabalą mėsos iškando ir kokią tai gyslą prakando. Tai dabar su lazduke... Daug nekalbėdavau, ir gali paliudyt visi.. Nekrašiau, dar dvi knygas linkiu parašyti. Nepurtyk galvos, netingėk, dirbk... Nekrašiau, tau gėlę atnešiau“, – pilnutėlę rimtų teisininkų salę prajuokino 102-uoius metus einanti advokatė Gražbylė Venclauskaitė.

 

Šmaikštavo ir renginį vedęs pirmininkas, replikuodamas: „susitiko du jauni žmonės XXI amžiuje iš XX a. ir pasikalbėjo...“

 

Renginiui persiritus į antrąją pusę ilgesnį žodį gavęs knygos autorius Jonas Nekrašius atkreipė dėmesį į advokatų atranką: „buvau gailestingas, objektyvus kaip istorikas, nevertinau advokatų veiklos kokybės; jei jis buvo advokatas Šiauliuose ir dveji šaltiniai patvirtina, yra jis ir knygoje. Iš veidų matyti, kas yra kas“. Taip pat buvo paminėta, kad advokatų gyvenimo ir karjeros istorijos užrašytos be tarpų – jos vientisos biografijos, nešalinant laikotarpio, kuo būta iki advokato ir kuo tapta po jo. Nepamiršta padėkoti ir visai Advokatų tarybai už renginio parėmimą, ir ypač pirmininko pavaduotojai Liudvikai Meškauskaitei už reiklų priminimą baigti darbą.

 

Ilgametį bendramintį ir darbo kultūros baruose bendrakeleivį pasveikino Šiaulių universiteto profesorius Vytenis Rimkus:

 

„Pažinojom Joną Nekrašių kaip ekslibrisininką, kad jis ir teisininkas, lyg tarp kitko praslysdavo. Bet noriu atkreipti dėmesį, kad tai, ką jis padarė, yra specialybės ir profesijos kaip mūsų buvimo faktoriaus įprasminimas. Ar reikia advokatui išsilavinimo? Pažiūrėkim, kad yra toks reiškinys kaip „liaudies advokatūra“ – pilna advokatų be diplomo. Ir labai stipriai advokatauja. Pilna spauda rezonansinių bylų. Advokatai pagal išsilavinimą spaudoje nedalyvauja. Bet dalyvauja valdžios atstovai, žurnalistai... Ką jie daro? Ogi, advokatauja... Yra reiškinys, kuris reikalauja tolesnio nagrinėjimo. Sveikinu Jono Nekrašiaus knygą. Kas dėl tų advokatų – įneš aiškumo. Bet ir problemų įneš. Advokatūros istorija ne tik biografijas atskleisti, bet tai ir periodai ir kokia tikro advokato vieta tose sistemose pagal periodus. Kaip advokatūra dalyvavo, pavyzdžiui, sovietmečio politinėse bylose? Čia klausimai, kurie kelia, ir kuriuos reikės nagrinėti... Ir teks toliau dirbti...“

 

Per 300 personalijų, 1 tūkst. šaltinių aprėpianti 422 puslapių knygos ištraukas skaitė Šiaulių dramos teatro aktorius, trupės vedėjas Vladas Baranauskas. Įgarsintas skambėjo autoriaus žodis, buvo skaitomos ištraukos apie adv. Mečislovą Markauską, apie tarpukario Šiaulių advokatus, apie advokatą Antaną Samuolį, apie Gražbylę Venclauskaitę.

 

Susirinkusiems parodytas iš knygos iliustracijų Vaivos Kovieraitės ir Jono Nekrašiaus parengtas filmas.

 

 

 

Muzikiniais kanklių garsais vakarą gyvino tarptautinių konkursų laureatė Kristina Kuprytė.

 

Apsilankymo Šiauliuose proga pasveikinta jubiliejų šiandien švenčianti Šiaulių advokatė Rita Roščenkovienė.

 

Renginio akimirkas rasite čia.

 

 
 
Informacija atnaujinta:
2013-11-06
Informaciją paskelbė:
LA administracija