Raštinė:
Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Buhalterija:
Sporto g. 12, 09238 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Žiniasklaidai: 86 0783327
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Nordea LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Jau veikia rekomenduojamas advokato profesinio laiko užimtumo kalendorius

2017-05-09
Rekomenduojamas advokato profesinio laiko užimtumo kalendorius

Rekomenduojamas advokato profesinio laiko užimtumo kalendorius

Nuo šiol advokatai ir jų padėjėjai galės informuoti teisėjus apie savo užimtumą. Rekomenduojamas advokato profesinio laiko užimtumo kalendorius ne tik palengvins advokatų profesinės veiklos vykdymo sąlygas, tačiau ir leis teismams lengviau priimti sprendimus dėl posėdžių datos ar bylos nagrinėjimo atidėjimo. Tokie sprendimai sumažins teismų darbo krūvį, nes pastarieji, naudodamiesi Lietuvos teismų informacine sistema „Liteko“, iš anksto galės atsižvelgti į advokatų ir jų padėjėjų užimtumą. Šis kalendorius leis išvengti bylų atidėjimo netinkamai suplanavus posėdžio laiką bei užtikrinti sklandų, greitą ir efektyvų teismo procesą.

 

„Mūsų tikslas buvo sukurti patogų darbo laiką padedantį planuoti įrankį, visų pirma – tokį, kuris palengvintų advokato darbą: sukurtų prielaidas netrukdyti iš anksto suplanuotų advokato atostogų bei renginių ir darbų, tačiau tuo pačiu nevilkintų teismo proceso. Įrankį, kuriuo būtų naudojamasi kasdien. Teko įveikti nemažai stereotipų ir techninių kliūčių, tačiau pagaliau galime džiaugtis modernia darbo priemone, papildysiančia bendravimą su teisėjais. Ačiū Lietuvos teismų vadovams, nacionalinei teismų administracijai už bendradarbiavimą kuriant šią naujovę,“ – sako Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.  

 

Standartinės svarbios priežastys, dėl kurių advokatas/advokato padėjėjas negalėtų dalyvauti teismo posėdyje, užimtumo kalendoriuje nurodytos šios: liga; atostogos; užimtumas kitoje byloje; komandiruotė. Kitos priežastys kalendoriuje registruojamos pačiam advokatui/advokato padėjėjui įrašius priežastį (pavyzdžiui, dalyvavimas advokato kvalifikaciniame egzamine; dalyvavimas visuotiniame advokatų susirinkime; dalyvavimas advokatų eisenoje „Teisingumo liepsna“; susitikimas su sulaikytuoju ar suimtuoju; dalyvavimas ikiteisminio tyrimo veiksmuose; dalyvavimas laidotuvėse ir kt.).

 

Rekomenduojamame advokato profesinio laiko užimtumo kalendoriuje bus matoma, kada svarbi priežastis buvo užregistruota, todėl advokatas/advokato padėjėjas turėtų užregistruoti svarbias priežastis kalendoriuje kuo anksčiau.

 

Rekomenduojamą advokato profesinio laiko užimtumo kalendorių galite rasti Lietuvos advokatūros savitarnos svetainėje adresu https://db.advokatura.lt/.

_______

Visais atvejais advokatui ir advokato padėjėjui rekomenduojama bendradarbiauti su teismais ir iš anksto (ypač prieš paskiriant pirmąjį teismo posėdį) raštu informuoti teismą apie advokatui ir advokato padėjėjui netinkamas teismo posėdžių datas.

 
 
Informacija atnaujinta:
2017-06-15
Informaciją paskelbė:
Saulė Bakšė
 

Teisinė informacija

 

Ad verbum

(liet. k. žodis žodin; pažodžiui)