Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 628 25123
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Ketvirtoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada skirta technologijoms

2019-03-08

Kovo 6 d. prasidėjo Lietuvos mokyklų registracija į ketvirtąją Nacionalinę teisinių žinių olimpiadą. Šiais metais olimpiados organizatoriai žada naujovę – jie ne tik kvies moksleivius ir visuomenę pasitikrinti savo teisines žinias, bet ir sieks parodyti glaudų teisės ryšį su technologijomis. Pasisekimo sulaukusios iniciatyvos organizatoriai šiais metais tikisi sulaukti dar didesnio mokyklų ir moksleivių susidomėjimo.

 

Vienas iš 2018 m. olimpiados nugalėtojų Baisogalos gimnazijos dvyliktokas Tomas Kačiukevičius sako, kad jam dalyvauti šioje olimpiadoje buvo naudinga: „Jau prieš olimpiadą domėjausi teisės studijomis, tačiau nebuvau tvirtai apsisprendęs. Dalyvavimas Nacionalinėje teisinių žinių olimpiadoje man buvo pirmas kartas, kai turėjau galimybę susipažinti su teise iš arčiau. Tai man padėjo apsispręsti dėl ateities planų – studijuoti teisę, ir paskatino dar labiau domėtis ja. Be to, įgytos žinios praverčia ir kasdieniniame gyvenime“. Olimpiados nugalėtojas Klaipėdos Varpo gimnazijos vienuoliktokas Amadėjus Kubilius teigia, kad šioje olimpiadoje pralaimėtojų nėra: „Visi iki vieno olimpiadoje dalyvaujantys moksleiviai įgyja daugiau žinių, reikalingų brandžiam ir išmanančiam jaunuoliui, žmogui, piliečiui.“

 

„Teisė – tai ne vien įstatymų žinojimas ar profesija. Su teise kiekvienas susiduriame įvairiose gyvenimo situacijose ir būtent teisinis išprusimas tampa pagrindiniu įrankiu, padedančiu ginti savo teises ir laisves. Todėl labai svarbu, kad jaunosios kartos teisinis ugdymas prasidėtų nuo mokyklos suolo. Juk tvirta, demokratinė, pilietinė visuomenė – tai sąmoningi, teisiškai išprusę žmonės“, - sako Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

 

Šių metų olimpiados akcentas – teisė ir technologijos. Mykolo Romerio teisės mokyklos dekanės prof. dr. Lyros Jakulevičienės nuomone, teisė ir technologijos yra tampriai susiję: „Šiuolaikinė visuomenė naudoja daug technologijų, veikia interneto erdvėje. Technologijos vis dažniau padeda siekti teisingumo, keičia pačią teisininko profesiją. Kartu jų naudojimas kelia tam tikrus pavojus vartotojui, todėl būtina apie juos žinoti.“.

 

Organizatoriai taip pat žada skirti didesnį dėmesį mokytojams. „Kiekvienais metais aktyviai bendradarbiaujame su mokytojais, kurie svariai prisideda prie olimpiados rengimo savo mokyklose, ruošia ir lydi moksleivius į finalą Vilniuje. Šiais metais ne tik apdovanosime geriausius moksleivius ruošusius mokytojus, bet ir vėl pakviesime pedagogus į jiems skirtus renginius, kuriuose gaus naudingos informacijos įvairiais teisiniais klausimais“, – sako olimpiados koordinatorė Mykolo Romerio teisės mokyklos prodekanė Inga Mickevičiūtė.

 

Pirmasis olimpiados etapas vyks mokyklose bei gimnazijose. Jo metu mokiniai atsakys į iš anksto paruoštus testo klausimus. Geriausiai atsakę bus pakviesti į antrąjį finalinį olimpiados etapą, kuris vyks balandžio 12 d. Vilniuje, Mykolo Romerio universitete.

 

Olimpiadą rengia Mykolo Romerio teisės mokykla kartu su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija ir Lietuvos advokatūra. Pagrindinius prizus nugalėtojams įsteigė advokatų kontora „Eversheds Saladžius“ ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje. Šią iniciatyvą palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Nacionalinė teismų administracija, Lietuvos antstolių rūmai, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Specialiųjų tyrimų tarnyba. Nauju projekto partneriu tapo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Informacinis partneris – 15min.lt.

 

Daugiau informacijos apie šį renginį galima rasti čia.

 

 
 
Informacija atnaujinta:
2019-03-08
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Homo sum, humani nihil a me alienum puto

(liet. k. esu žmogus ir nieko, kas žmogiška, nelaikau sau svetima)