Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

VI-ojo atviro šachmatų žaibo turnyro „Lietuvos Advokatūros taurė 2018“ nugalėtojais tapo advokatai

2018-12-05

Šachmatai – pagal formą žaidimas, pagal turinį – menas, pagal įsisavinimo sunkumą – mokslas (T. Petrosian). Šachmatuose galima rasti visą gyvenimą – pradžią, pabaigą, apsisprendimą, riziką, klaidas, puolimą, gynybą, kontrpuolimą, aistrą, taiką, džiaugsmą, nusivylimą. Šachmatuose nesvarbu nei priešininkų amžius, nei ūgis ar užimamos pareigos.

2018 m. lapkričio 30 d. įvyko VI-asis atviras šachmatų žaibo turnyras  „Lietuvos Advokatūros taurės 2018“. Šachmatuose „Žaibas“ – tai šachmatų greitasis žaidimas. Kitaip sakant, žaidimas ir su priešininku, ir su laiku. Kiekvienam žaidėjui skiriama po 5 minutes, todėl norint nugalėti reikia įveikti priešininką savo ėjimais ir tai reikia padaryti iki tol, kol pasibaigs žaidėjui skirtas laikas.

Iš viso Lietuvos advokatūros organizuotame šachmatų turnyre dalyvavo 27 žaidėjai. Turnyras buvo tiek asmeninis, tiek komandinis. Turnyre dalyvavo 4 komandos: Advokatūros, Policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos ir jungtinė komanda (Teismo-Prokuratūros). Turnyro metu buvo sužaistos 11 šachmatų partijų. Atkaklioje komandinėje kovoje Advokatūros komanda tapo turnyro nugalėtoja. Antroji vieta atiteko Jungtinei komandai. Trečiąją vietą užėmė VMI komanda. Ketvirti turnyrinėje lentelėje – Policijos komanda.

Asmeninėje kovoje turnyro nugalėtoja tapo vienintelė turnyro moteris advokatė Salomėja Zaksaitė. Antrąją vietą iškovojo VMI komandos narys – Kęstutis Kadonas. Trečiąją vietą iškovojo Jungtinės komandos narys Gediminas Viederis.

Tiek prizininkai, tiek kiti dalyviai asmeninėje įskaitoje buvo apdovanoti atminimo raštais, Advokatūros knygomis ir kita atributika. Nominacijos buvo išdalintos ir už ryžtą siekiant pergalės. Turnyro organizatoriai atminimo įteikė dovanėlę bei pareiškė padėką Vilniaus šachmatų mokyklos įkūrėjui ir ilgamečiam turnyro teisėjui Laimonui Kudžmai.

Turnyro dalyviai buvo supažindinti su vykstančiais šventinės Lietuvos advokatūros savaitės renginiais, svarbiausia paraginti tarpusavyje kovoti tik prie šachmatų lentų, o realiame gyvenime garbingai ir sąžiningai bendradarbiauti, pasitelkiant profesionalumą bei profesinę etiką. Turnyras paliko gerus įspūdžius visiems dalyviams.