Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Visuomenei aktualios naujienos
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Advokatai konsultavo nepasiturinčius ir švietė moksleivius

2017-01-05

Minint Lietuvos advokatūros savaitę advokatai ir jų padėjėjai prisijungė prie Lietuvos Caritas ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ir teikė nemokamą teisinę pagalbą nepasiturintiems, į sunkias gyvenimiškas situacijas patekusiems žmonėms įvairiuose šalies miestuose. Nemokamoms konsultacijoms buvo užsiregistravę per 100 interesantų. Be to, advokatūros savaitės metu advokatai sugrįžo į savo gimtąsias mokyklas ir pasakojo mokiniams apie advokato profesiją, keliamus reikalavimus ir jiems reikalingas savybes, supažindino su Lietuvos teisinės sistemos pagrindais. Iš viso advokatai aplankė 28 Lietuvos mokyklas.

 

Mokinių vertinama profesija

Šioje akcijoje dalyvavęs advokatas Raimondas Simonavičius aplankė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnaziją, su kuria bendradarbiauja jau ne pirmą kartą. „Didžiausias mokinių dėmesys, koncentracija ir klausimai buvo susiję su advokato ir jo padėjėjo profesija. Moksleiviai domėjosi, kokį darbą jie dirba, kaip juo galima tapti, kokias teises ir pareigas šios profesijos atstovai turi, su kokiais iššūkiais susiduria. Taip pat teiravosi kokios asmeninės savybės yra būtinos norint tapti šios profesijos atstovu, kur geriausia studijuoti ir kiek laiko tai užtrunka“, – prisiminimais iš susitikimo su moksleiviais dalijasi R. Simonavičius.

 

 

Pasak advokato, kadangi kasdien tobulėja šiuolaikinės informacijos sklaidos priemonės, vis daugiau bendraujama virtualioje aplinkoje, kur dalinamasi nuotraukomis, vaizdo medžiaga, moksleivių auditorijai taip pat buvo aktualūs klausimai, susiję su asmens duomenų apsauga, asmens teise į privatų gyvenimą ir atvaizdą.

 

Alytaus Panemunės pagrindinę mokyklą aplankiusi advokatė Diana Vaitkevičienė yra įsitikinusi, kad dalyvavimas tokiose veiklose plečia ir vaikų žinias apie korupciją, žmogaus teises. „Susitikimo metu su vaikais aptarėme teisės kodeksus,kalbėjome apie korupcijos rūšis, apie smurtą artimoje aplinkoje, apie pareigas. Manau, kad jauniems žmonėms svarbu žinoti tokius dalykus, tikiuosi, kad tai pastūmės juos daugiau pasidomėti teise savo kasdieniame gyvenime“, – teigia advokatė.

 

 

Tuo tarpu Alytaus Panemunės mokyklos bendruomenė labai džiaugėsi, kad yra tokių iniciatyvų, kurios ugdo jauno žmogaus asmenybę ir plečia jų profesinį pasirinkimą. „Paklausyti advokatės susirinko pilna salė. Akivaizdu, kad ši tema vaikams labai įdomi. Kadangi aš esu atsakinga už profesinį vaikų orientavimą ir atlieku apklausas, pastebėjau, jog vaikai labai nori būti teisininkais, prokurorais, notarais ar advokatais“, – apie vaikų svajones pasakoja Alytaus Panemunės pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Skestenienė.

 

Advokatas R. Simonavičius įsitikinęs, kad teisinis švietimas siekiant teisiškai išprususios visuomenės būtinas, o jį pradėti reikia nuo moksleivių. „Žinoma, susitikimų metu būtina atsižvelgti į moksleivių amžių, brandą ir galimybę suprasti šalies teisę. Tokie susitikimai formuoja ir ugdo moksleivius ne tik kaip asmenybes, įtakoja jų apsisprendimą renkantis studijų kryptį, bet tuo pačiu metu formuoja ir visuomenės, kuri žino savo teises ir pareigas, branduolį“, – įsitikinęs advokatas ir priduria, kad tokie susitikimai naudingi ir patiems advokatams, nes moksleiviai puikiai geba valdyti informacines technologijas ir visas kitas naujoves, kurios vienareikšmiškai kuria poreikį ir naujas teisės sritis, su kuriomis ne kiekvienam advokatui yra tekę susidurti. „Dėl šių aplinkybių tokių susitikimų metu užduodami klausimai priverčia tobulėti ir keistis sukaupta moksleivių „jaunąja“ ir „teisine“ patirtimis“, - įsitikinęs advokatas R. Simonavičius.

 

Nemokamos konsultacijos

Advokatūros savaitės metu į nacionalinę saugumo kampaniją „Už saugią Lietuvą“ įsijungusių advokatų žmonės prašė atsakymų į teistumo, skolų išieškojimo, bausmių vykdymo procesų, skyrybų ir kitus jiems aktualius klausimus. Tokių interesantų skaičius siekė 120.

 

„Nors Lietuvos gyventojai gauna nemokamą teisinę pagalbą teismo procesuose, taip pat jiems teikiamos nemokamos konsultacijos savivaldybėse, didelė tokių paslaugų paklausa atskleidžia keletą aspektų. Pirma, kyla mūsų piliečių teisinės sąmonės lygis, todėl gyventojai, linkę spręsti savo problemas teisiniu keliu, pirmiausia siekia įvertinti situaciją teisiškai. Antra, tai lemia ir augantį teisinių konsultacijų poreikį – savivaldybės jų teikia nepakankamai ir/arba netinkamos kokybės. Ieškodamos sprendimų susidariusiai situacijai, savivaldybės turėtų svarstyti, ar pirminės teisinės pagalbos teikimo nevertėtų perduoti advokatams, jei esama sistema nesusitvarko su kylančiais poreikiais. Žinoma, būtina ir tolesnių iniciatyvų, kuriomis nemokamos teisinės konsultacijos teikiamos gyventojams, plėtra”, sako Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

 

„Dalyvaudama šioje labai svarbioje iniciatyvoje, teikiau konsultacijas Alytaus pusiaukelės namuose gyvenantiems nuteistiesiems. Teko pabendrauti su trimis kalinčiaisiais, kuriems tikrai buvo reikalinga mano pagalba. Dar ir toliau tęsiu darbus su šiomis bylomis, vienam nuteistajam padėsiu gauti procesinius dokumentus, kitam susitvarkyti paveldėjimo klausimus“, – teigia advokatė Diana Vaitkevičienė.
 

Nemokamai buvo konsultuojami ir socialiniai darbuotojai, kuriuos labiausiai domino su globa ir asmens duomenų saugojimu, atskleidimu ir perdavimu susijusi informacija.

 

Daugiausiai nemokamų konsultacijų advokatai suteikė Vilniaus mieste.

 
 
Informacija atnaujinta:
2017-03-28
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Civiliter mortuus

(liet. k. pilietiškai miręs, t.y. asmuo, kuriam atimtos visos teisės)