Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Visuomenei aktualios naujienos
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Advokatais norima būti labiau nei teisėjais

2013-05-27

Vilnius, gegužės 27 d. Advokatas, buvęs teisėjas Albertas Milinis ir Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos prezidentė advokatė Dina Adomavičiūtė šiandien dalyvavo Nacionalinės teismų administracijos, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto ir dienraščio „Lietuvos rytas“ organizuotoje diskusijoje „Kodėl visuomenėje prestižine laikoma teisėjo profesija nepopuliari tarp jaunųjų teisininkų?“. Diskusiją moderavo žurnalistas, Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos narys Aurimas Perednis.

Diskusijos pradžioje buvo pateikti sociologinių tyrimų duomenys. Antai, dr. Eglė Vileikienė, komentuodama reprezentatyvią (3 tūkst. respondentų) apklausą atkreipė dėmesį, kad net 72 proc. gyventojų mano, kad teisėjo profesija yra prestižinė, tuo tarpu tik 35 proc. pačių teisėjų galvoja, kad dirba visuomenėje gerbiamą ir vertinamą darbą. Tarp teisinių profesijų tai buvo didžiausias atotrūkis. Prelegentės nuomone, šis atotrūkis yra nulemtas to, kad teismuose tenka dirbti viršvalandžius, už kuriuos niekada nėra sumokama. Sociologas dr. Vladas Gaidys atkreipė dėmesį, kad nors teisės profesijos nelaikomos prestižinėmis, empirika rodo, kad būtent jos pasirenkamos dėl karjeros perspektyvų. Taip pat yra su bankininkais, muitininkais ir pan.
Teisės studentų ir jaunųjų teisininkų organizacijos ELSA atstovė Inesa Chmurec pateikė studentų apklausos rezultatus, iš kurių paaiškėjo, kad prieš studijas studentai labiausiai nori būti advokatais (38,3 proc.), po studijų šis procentas sumažėja iki 25 proc. Būti teisėjais jauni žmonės nori mažiausiai, tačiau po studijų šis noras padidėja 3 kartus. Praktiką dažniausiai pasirenka 18,8 proc., o teisme – 12,5 proc. respondentų.

Advokatė Dina Adomavičiūtė pažymėjo, kad gabiausi studentai nori išbandyti jėgas ir išeina į advokatūrą, nes joje galima išbandyti save kaip teisininką. Be to, galima greita karjera. Teismuose ji užtrunka ilgiau. Teigiamai vertintos advokatų kontorų investicijos į jaunus žmones. Advokatas Albertas Milinis domėjosi, koks procentas Pretendentų į teisėjus komisijos atrinktų kandidatų yra paskiriami ir dirba teisėjais bei kvietė jaunimą išbandyti ir teisėjo, ir advokato darbą.

Diskusijos dalyviai reziumavo, kad svarbiausia dirbti širdžiai mielą darbą, o supratus, kad pašaukimas yra dalyvauti teisingumo vykdymo procesuose – ateiti į šią profesiją įgijus tiek teisinio darbo stažą, tiek gyvenimišką išmintį. Renginio dalyviai pritarė, kad teisėjo profesijos autoritetą sustiprintų adekvatus darbo užmokestis, visuomenės supratimas, jog ši valdžios grandis būtina, teisėjui būtinių psichologinių savybių ugdymas, geresnis studentų praktikos organizavimas teismuose.


Renginio programa

Renginio dalyvių sąrašas
Dr. A. Vileikienės pranešimo skaidrės
I. Chmurec prezentacija
Renginio garso įrašas
Renginio nuotraukos
NTA pranešimas spaudai apie renginį

 
 
Informacija atnaujinta:
2014-07-29
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Jure et facto

(liet. k. teisiškai ir faktiškai)