Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Dėl LR pilietybės dokumentų rengimo aprašo projekto
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Naujasis Lietuvos Respublikos pilietybės dokumentų rengimo aprašo projektas, kurį LR Vyriausybei siūlo svarstyti Vidaus reikalų ministerija, pažeidžia esmines advokatų ir klientų teises bei Lietuvos advokatūros įstatymą.

 

Lietuvos advokatūra reaguodama į pateiktą „Pilietybės dokumento rengimo aprašo“ ydingą projektą teikia pataisas kaip iš esmės taisyti dokumentą, kuris pažeidžia ne tik advokatų, bet ir jų klientų teises bei Lietuvos advokatūros įstatymą.

 

Jei būtų patvirtintas toks projektas, tai Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos (LR VRM) būtų galima teikti išskirtinai tik notaro patvirtintus dokumentų nuorašus. Tokios nuostatos pažeistų Lietuvos advokatūros įstatymo 44 straipsnio 5 punkto nuostatas, kurios aiškiai nurodo, kad ir advokatai turi teisę tvirtinti su teisinių paslaugų teikimu susijusių dokumentų nuorašus, bei proteguotų notarinių veiksmų monopolį.

 

Dar liepos mėnesį Lietuvos advokatūra gavo nusiskundimų iš advokatų, kad Migracijos departamentas prie LR VRM atsisako priimti advokatų patvirtintas dokumentų kopijas, nors Advokatūros įstatymas tą leidžia daryti.

 

Lietuvos advokatūra tiek oficialu raštu, tiek ir viešai kreipėsi į Migracijos departamentą prašydama paaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu yra nepriimami advokatų, kurie atstovauja savo klientams, teikiami dokumentai. Šiuo kreipimusi advokatus vienijanti organizacija pasiūlė ir bendradarbiauti teisėkūros procese aiškinant ir tarpusavyje derinant teisės aktų nuostatas, kurios galėtų padėti išspręsti susidariusią problematiką, tačiau Migracijos departamentas linkęs užsidaryti vienpusiško ir siauro biurokratiško požiūrio kiaute, derindamas šį projektą tik su valstybės institucijomis. O nuorašus turi teisę tvirtinti ne tik notarai ir advokatai.

 

Be to, šių metų liepos 2 dieną Lietuvos administracinių ginčų komisija jau buvo išaiškinusi vieną atvejį, kuomet Migracijos departamentus prie LR VRM atsisakė priimti advokato kvalifikuotu elektroniniu parašu patvirtintas, pareiškėjų prašymų su atitinkamais priedais, kopijas. Komisijos išvadose rašoma, kad Migracijos departamentas netinkamai taikė aukščiau nurodytas teisės aktų nuostatas, atsisakydami priimti pateiktus pareiškėjų advokato dokumentus.

 

Su teikta Lietuvos advokatūros nuomone galima susipažinti žemiau, persisiuntus teikto dokumento kopiją.

 

 Pridedame dokumento PDF failą.

 

Informacija atnaujinta:
2020-09-17
Informaciją paskelbė:
LA administracija