Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Advokatas po stažuotės Graikijoje: „stebėjau itin jautrias visuomenei bylas, susijusias su tyčiniais pastatų padegimais ir kreditiniu sukčiavimu“

2019-06-10
Bahas, Gramatidis and Partners

Bahas, Gramatidis and Partners

Baigėsi kelis metus trukusi jauniesiems advokatams skirta tarptautinė advokatų mainų programa „MULTILAW“, koordinuojama ne pelno siekiančios organizacijos Europos advokatų fondo (ELF), kurį dar 2014-aisiais įkūrė Europos advokatūrų ir teisininkų draugijų taryba (CCBE). Iniciatyvos partnerė – Europos Sąjunga. Viena iš šios programos partnerių buvo ir Lietuvos advokatūra.

 

Projekto dalyviai turėjo galimybę dviem savaitėms išvykti stažuotei į kitoje ES šalyje veikiančią advokatų kontorą. Galimos mainų kryptys buvo Čekija, Graikija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija ir Ispanija. „MULTILAW“ programa iš viso finansavo penkių Lietuvos advokatų stažuotes. Dalyviams šiame projekte buvo suteikta proga iš arčiau susipažinti su kitų ES šalių teisinėmis sistemomis, užmegzti ryšius su užsienio kolegomis, taip pat patobulinti savo teisinio darbo ir kalbos įgūdžius. Kiekvienas dalyvis, nuvykęs į stažuotės vietą, turėjo savo asmeninį kuratorių, kuris padėjo jiems greičiau ir lengviau integruotis į naują darbo aplinką.

 

Robertas Naruševičius – paskutinysis projekte dalyvavęs jaunasis advokatas iš Lietuvos. „Džiaugiuosi, kad turėjau unikalią galimybę dalyvauti tarptautinėje mainų programoje „MULTILAW“, kuri iš esmės leido susipažinti su kultūriniais ir teisiniais skirtumais Graikijoje bei kartu pajausti teisinio darbo niuansus užsienyje. Noriu padėkoti Lietuvos advokatūrai, prisidėjusiai prie šios tarptautinės stažuotės organizavimo ir vykdymo. Šios dvi savaitės, praleistos Atėnuose, buvo be galo įdomios, naudingos bei svarbiausia – man suteikė nemažai patirties tarptautinėje erdvėje“, - sakė jaunasis advokatas, stažavęsis vienoje iš didžiausių bei seniausių advokatų kontorų Atėnuose – „Bahas, Gramatidis and Partners“, įsikūrusioje pačiame miesto centre, šalia tokių istorinių vietų, kaip Partenonas, Akropolis ir Panathinaiko stadionas.

Vaizdas pro kontoros langą

 

Robertas pasakojo, kad teisininkai šioje advokatų kontoroje išties praleidžia daug laiko. Paprastai jų darbo diena prasideda 9 val. ryto, o baigiasi 22 val. – kartais ir dar vėliau. Partneriai nemažai keliauja po kitas užsienio valstybes, susitikdami su tarptautiniais klientais ar atstovaudami jų interesus. Roberto dėmesį atkreipė tai, jog advokatų kontoroje kartu dirba ir notarai, kadangi nemažai šios kontoros klientų yra užsieniečiai, besikreipiantys dėl laikino leidimo išdavimo Graikijoje, o tam reikia notarinių įgaliojimų ir kitų dokumentų tvirtinimo.

 

„Stažuotės metu, teko aplankyti Atėnų administracinį apeliacinį teismą, pirmosios instancijos civilinius bei baudžiamuosius teismus, Valstybės tarybą, o taip pat Aukščiausiąjį Teismą. Stebėjau itin jautrias visuomenei bylas, susijusias su tyčiniais pastatų padegimais, kreditiniu sukčiavimu, negrąžinant daugiau nei 10 mln. eurų paskolos, o taip pat bylas, kuriose asmenys buvo kaltinami padėję nelegaliai kirsti valstybės sieną. Į akis krito ir tai, jog nei advokatai, nei pirmosios instancijos teisėjai nedėvi jokių mantijų – svarbu tik atitinkamai išlaikyti oficialių aprangos kodą, todėl dažniausiai dėvimi kostiumai“, - pasakojo R. Naruševičius.

Robertas drauge su kontoros partneriu Spyros G. Alexandris

 

Kartu su kontoros teisininkais jis buvo nuvykęs ir į Migracijos poskyrį Pirėjuje, kuriame išvydo be galo daug Kinijos valstybės piliečių, kurie įsigydami nekilnojamąjį turtą Graikijoje siekia gauti laikiną leidimą gyventi šalyje. Situacija šioje įstaigoje, kaip Robertui vėliau paaiškino, yra labai įtempta, kadangi darbuotojai nespėja laiku parengti dokumentų bei pildyti paraiškų, todėl greičiausiai bus imamasi papildomų saugiklių, siekiant apriboti tokius besikreipiančių asmenų srautus.

 

„Džiugu ir tai, jog man buvo pavesta nagrinėti vieną civilinį ginčą, susijusį su gerai žinomo pasaulyje viešbučio įsigijimu – pardavimu. Šiuo atveju turėjau neįkainojamą galimybę bendrauti su advokatais iš Anglijos, o kartu ir analizuoti pačios bylos fabulą, atsakant į kliento klausimus bei parenkant ginčo strategiją. Manau, kad tokios užduotys vykdant advokatą veiklą tik dar labiau motyvuoja ir verčia tobulėti“, - sakė Robertas.

Roberto darbo stalas

 

R. Naruševičius minėjo, kad atmosfera su kolegomis iš Atėnų buvo ne tik darbinga, bet ir be galo šilta. Advokatas iš Lietuvos buvo priimtas į kontorą išties draugiškai ir nesusidūrė su jokiais keblumais, priešingai – kontoroje jautėsi itin stiprus palaikymas bei pagalba kiekviename žingsnyje.

 

This project is financed with the support of the Justice Programme of the European Union.

 
 
Informacija atnaujinta:
2019-10-08
Informaciją paskelbė:
LA administracija