Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Diskusija dėl privataus kaltinimo instituto bei įžeidimo/ šmeižimo veikų dekriminalizavimo

2013-04-24

Vilnius, balandžio 24 d. Siekdama įvertinti privataus kaltinimo instituto veiksmingumą, apžvelgti su jo taikymu susijusius probleminius aspektus bei šmeižimo ir įžeidimo veikų kriminalizavimo galimybes, Lietuvos advokatūra kartu su Nacionaline teismų administracija ir Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu 2013 m. balandžio 26 d. 9.30 – 13.00 val. Lietuvos Respublikos Seime Signataro K. Antanavičiaus salėje (Gedimino pr. 53, Vilnius, III rūmai, 220) rengia apskritojo stalo diskusiją „Privataus kaltinimo instituto probleminiai aspektai bei įžeidimo/ šmeižimo dekriminalizavimo galimybės“, kurią ves Rytis Juozapavičius.

 

Privataus kaltinimo institutas yra vienas iš seniausių teisės institutų, tačiau ar visada jis veikia veiksmingai ir pasiekia keliamus tikslus? Ar saviraiškos laisvės ribojimas, numatant asmenims baudžiamąją atsakomybę dėl įžeidimo ir šmeižimo proporcingai suvaržo saviraiškos laisvę (ypač žurnalistų)? Ar Lietuva atitinka tarptautinius standartus? Ar yra galimybės dekriminalizuoti įžeidimą/ šmeižimą? Šiuos ir kitus klausimus diskusijoje nagrinės susirinkę teisėjai, prokurorai, advokatai, žurnalistai bei kiti teisės ekspertai.

 

Diskusijos metu savo įžvalgomis dėl privataus instituto praktinio taikymo pasidalins Nacionalinės teismų administracijos atstovas Mindaugas Kaziukonis, Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas Alenas Piesliakas bei Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Rimvydas Valentukevičius.

 

Žurnalistai Dainius Radzevičius, Tomas Dapkus ir Gintaras Visockas pasidalins savo asmenine patirtimi kaip baudžiamosios atsakomybės taikymas dėl įžeidimo/ šmeižimo gali riboti žurnalisto profesinę veiklą, bus aptarta, ar tokie reiškiniai, kai žurnalistas yra patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn dėl viešai pateiktos informacijos yra daugiau vienetiniai atvejai ar galbūt galima įžvelgti ir besiformuojančią tendenciją.

 

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos patarėjas Deividas Velkas apžvelgs, kokie yra žurnalistų profesinės veiklos priežiūros įžeidimo/ šmeižimo atveju privalumai, trūkumai ir galimybės.

 

Trumpai aptarus tarptautinius standartus dėl saviraiškos laisvės ribojimo, Lietuvos teisinį reguliavimą bei susiformavusią teisminę praktiką, bus diskutuojama, ar Lietuvos teisinis reguliavimas ir praktika atitinka tarptautinius standartus. Diskusijoje dalyvaujantys ekspertai, tarp jų ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Gintaras Goda, pasidalins įžvalgomis ar įžeidimo/ šmeižimo kriminalizavimas yra proporcinga saviraiškos laisvę suvaržanti priemonė.

 

Diskusijos pabaigoje bus apžvelgtos įžeidimo/ šmeižimo kaip nusikalstamų veikų dekriminalizavimo galimybės.

 

Diskusiją bus galima stebėti gyvai Seimo internetinėje svetainėje www.lrs.lt

 

Su diskusijos programa galima susipažinti čia.

Su diskusijos dalyvių sąrašu galima susipažinti čia.

 

 
 
Informacija atnaujinta:
2013-05-10
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Bene dignoscitur, bene curatur

(liet. k. gerai diagnozuojama, gerai ir gydoma)