Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Individualios veiklos vykdymo laikino stabdymo pagrindų sąrašas – baigtinis

2013-05-07
Šaltinis:designspiration.net

Šaltinis:designspiration.net

Vilnius, gegužės 7 d. Lietuvos advokatūra sulaukia daug paklausimų dėl advokatų ir advokatų padėjėjų teisės laikinai sustabdyti savo vykdomą individualią veiklą. Siekiant išsamiai atsakyti korporacijos nariams teikiamas šis laikiną individualios veiklos stabdymą reguliuojančio teisės akto aiškinimas. Primintina, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko įsakymo Nr. VA-27 pakeitimas, kuriuo advokatams ir advokatų padėjėjams suteikta galimybė laikinai sustabdyti savo vykdomą individualią veiklą, buvo priimtas 2012 m. vasario 29 d.

Atkreiptinas dėmesys į mokesčių mokėtojų registro administravimo taisyklių 53 punktą, kuriame nurodoma, kad „advokatai, advokatų padėjėjai, notarai, antstoliai motinystės, tėvystės atostogų ir/ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu gali laikinai sustabdyti savo vykdomą individualią veiklą AVMI pateikę laisvos formos prašymą ir Lietuvos advokatūros, Lietuvos notarų rūmų ar Lietuvos antstolių rūmų sprendimą dėl laikino veiklos sustabdymo, kuriame nurodyti tokios veiklos sustabdymo terminai ir priežastys. Prašymo forma Registro tvarkytojui neteikiama, laikino veiklos sustabdymo laikotarpis registruojamas Registre pagal minėtų institucijų sprendimuose pateiktą informaciją, kuri elektroniniu būdu pateikiama Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybai“.

Akivaizdu, jog minėtame punkte įtvirtintas baigtinis sąrašas atvejų, kada advokatai ir advokatų padėjėjai gali pasinaudoti jiems suteikta teise laikinai sustabdyti individualios veiklos vykdymą. Taisyklėse numatomi du individualios veiklos laikino sustabdymo atvejai:

1)         motinystės, tėvystės atostogų metu;

2)         motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu.

Iš paminėtos teisės normos seka, kad advokatai ir advokatų padėjėjai gali pasinaudoti jiems suteikiama teise laikinai sustabdyti individualios veiklos vykdymą tik motinystės, tėvystės atostogų metu ir/ ar motinystės (tėvystės) pašalpų gavimo laikotarpiu ir negali išplėsti šių atvejų sąrašo ir teikti prašymus dėl laikino veiklos vykdymo sustabdymo kitais, taisyklėse nenumatytais atvejais. Pabrėžtina, jog nei profesinės stažuotės, nei pertraukos tarp teismo posėdžių, nei kiti panašūs atvejai nėra pagrindas laikinai sustabdyti individualią advokatų ir advokatų padėjėjų veiklą.

Lietuvos advokatūra pažymi, kad Taisyklėse numatytų reikalavimų paisymas yra kiekvieno teisinį darbą pasirinkusio asmens profesinės kompetencijos rodiklis, kuris stiprina institucinį bendradarbiavimą. Dėkojame šių nuostatų besilaikantiems.

 

 
 
Informacija atnaujinta:
2013-05-10
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Ad calcem pervenire

(liet. k. pasiekti finišą; pasiekti tikslą)