Adresas: Tilto g. 17, 01101 Vilnius
Tel.: (8 5) 262 4546
Tik žiniasklaidai: 370 663 13532
El. p.: la@advokatura.lt
Faks.: (8 5) 212 1859
Įmonės kodas: 300099149
Juridinių asmenų registras
Bankų sąskaitos (pasirinkite):
Luminor LT58 2140 0300 0339 8647
SEB LT87 7044 0600 0103 0612
Swedbank LT10 7300 0101 4063 3871
Naujienos advokatams/ padėjėjams
Versija spausdinimui

Apie advokatūrą

Renginių kalendorius

 

 

Visuotiniame susirinkime apžvelgta advokatų savivaldos metų veikla

2013-04-17
Visuotinis advokatų susirinkimas 2013, pirmininkas

Visuotinis advokatų susirinkimas 2013, pirmininkas

Vilnius, balandžio 16 d. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir 2013 m. balandžio 12 d. vykusį Visuotinį advokatų susirinkimą pradėjo Advokatų tarybos pirmininkas dr. Leonas Virginijus Papirtis, informuodamas, kad susirinkimo dieną praktikuojančių advokatų sąraše advokatų skaičius yra 1918 ir pasveikindamas atvykusius.

 

Tylos minute pagerbti tie, kurie kasmetinio susitikimo džiaugsmo nebepatirs – Anapilin juos palydėjo santūrus kolegų susikaupimas. Į praeitį grąžino ir advokato dr. Algimanto Dziegoraičio atminimui sukurtas ir susirinkime parodytas dokumentinis filmas, kuriame savo prisiminimais apie iškilų advokatą pasidalino ilgametis bendradarbis Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Konstitucinės ir administracinės teisės instituto prof. dr. Algimantas Urmonas, apie iš tėvo gautas pamokas pasakojo advokatas Vytenis Dziegoraitis, šiltų žodžių kolegai negailėjo advokatas Aurimas Mieželaitis.

Į svarbiausią metų renginį iš visos Lietuvos suvažiavusius kolegas sveikino Lietuvos Respublikos teisingumo ministras dr. Juozas Bernatonis, Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras Darius Valys, Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. Atsiprašymą už negalėjimą atvykti ir pažadą talkinti sprendžiant advokatų korporacijos problemas pirmininko lūpomis perdavė Ernestas Rimšelis, Respublikos Prezidentės Teisės grupės patarėjas.

 

Apdovanoti pilietiškumu, profesinių vertybių puoselėjimu, veiklumu pasižymėję kolegos advokatai – atminimo diplomai įteikti Gintautui Bartkui, Algirdui Biguzui, Sauliui Dambrauskui, Gintautui Daugėlai, Justinui Jaksebagai, Raimundui Jurkai, Dovilei Korsakaitei, Adomui Liutvinskui, Piotrui Orlovui, Algimantui Antanui Palijanskui, Jovytai Piekienei, Vytautui Stanislovui Sviderskiui ir Dianai Vaitkevičienei.

 

Svarbiausius spręstinus klausimus išryškino Vilniaus universiteto Teisės fakulteto akademiko prof. habil. dr. Vytauto Nekrošiaus paskaita „Advokatūra ir laikmetis: advokatų vaidmuo valstybėje“.

 

Visuotiniame advokatų susirinkime savivaldos institucijų – Advokatų tarybos ir Advokatų garbės teismo pirmininkai – dr. Leonas Virginijus Papirtis ir Mindaugas Kukaitis – apžvelgė metų veiklą, pristatydami 2012 m. veiklos ataskaitas.

 

Apie advokatūros veiklos tobulinimą kalbą pasakė Advokatų tarybos narys Jonas Saladžius.

 

Revizijos komisijos ataskaitą pristatė šios komisijos narys advokatas Valdemaras Bužinskas, Advokatų tarybos finansinius dokumentus pakomentavo Lietuvos advokatūros sekretorius Rytis Jokubauskas. Tuomet sekė advokatų pasisakymai, diskusijos dėl tobulintinų veiklos aspektų. Susirinkimas balsavo ir priėmė pateiktą sprendimą dėl advokatų ir advokatų padėjėjų įmokų. Įstatai palikti nekeisti. Šių metų Visuotiniame advokatų susirinkime buvo išrinkta Revizijos komisija - Valdemaras Bužinskas, Henrikas Celencevičius ir Daiva Jurevičienė.

 

Susirinkimo dalyviai turėjo galimybę pareikšti savo nuomonę tiek apie Visuotinio susirinkimo organizavimą, tiek apie svarbiausias Advokatų tarybos ir Lietuvos advokatūros administracijos veiklos sritis. Tyrimo anketų rezultatai bus išanalizuoti, statistiškai apibendrinti ir paskelbti interneto svetainėje. Nepildžiusieji anketų jas iki 2013 m. birželio 1 d. gali gauti ir pareikšti nuomonę Lietuvos advokatūroje Sporto g. 12, Vilnius (kreiptis į referentę Loretą Zacharevskienę, tel. (8 5) 272 8889).

Susipažinti su tyrimo rezultatais galite čia.

 

Susirinkimui pirmininkavo Advokatų tarybos pirmininkas dr. Leonas Virginijus Papirtis, Advokatų tarybos nariai – Jonas Kairevičius ir Juozas Čivilis.

 

Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai gavo dovanų – specialų žurnalo „Justitia“ leidimą, naujausią žurnalo „Lietuvos advokatūra“ numerį, filmą „Advokatei Gražbylei Venclauskaitei – 100 metų“, skėtį, saugosiantį nuo lietaus.

 

Po Visuotinio advokatų susirinkimo dalyviai persikėlė į „Forum Palace“ Galaxy salę, kur tapo muzikinio vakaro svečiai. Programą advokatams parengė E. Jenings ir J. Didžiulio duetas, furšeto metu taip pat grojo gyva muzika, šokti poras kvietė Girmantės Vaitkutės, nacionalinės Eurovizijos atrankos konkurso antros vietos laimėtojos balsas. Advokatų tarybos vadovai nuoširdžiai dėkoja šventinės programos rėmėjams.


Visuotinis advokatų susirinkimas buvo ryškus įvykis, turėjęs platų atgarsį žiniasklaidoje:

 

Lietuvos radijo laida „Lietuvos diena“. Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistema neefektyvi, teigia Advokatų tarybos pirmininkas. Jo interviu klausykite:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1007176397/lietuvos_diena_2013-04-12_13_00?popup

 

Lietuvos radijo laida „Dienos tema“

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1007176430/dienos_tema_2013-04-12_18_10?popup

Šiandien Vilniuje „Litexpo“ rūmuose vyksta Lietuvos advokatų susirinkimas, jame advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis pareiškė, kad Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos sistema veikia neefektyviai.

 

Lietuvos televizijos laida „Labas rytas, Lietuva“

http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/L/1439/labas_rytas_lietuva

Sirgti sveika, arba kas paspartintų teismo procesus. Studijoje su Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaite ir Teisėjų tarybos pirmininku Gintaru Kryževičiumi aptartas vis dažniau pasitaikantis bylų vilkinimas.

 

Advokatai neturėtų būti nušalinti nuo visuomeninių pareigų

http://www.lrytas.lt/lietuvos-diena/aktualijos/advokatai-neturetu-buti-nusalinti-nuo-visuomeniniu-pareigu.htm

 

T. Chochrin. Advokatų tarybos pirmininkas pasisako dėl advokatų skyrimo į Vyriausiąją rinkimų komisiją

http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act=news&Tema=54&Str=52475

 

Įspūdžiai iš 2013-ųjų metų visuotinio advokatų susirinkimo

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ispudziai-is-2013-uju-metu-visuotinio-advokatu-susirinkimo

 

Dėl apsimetėlių nukenčia advokatų vardas

http://www.delfi.lt/news/daily/law/del-apsimeteliu-nukencia-advokatu-vardas.d?id=61141499

 

Įvyko Lietuvos advokatūros vadovų spaudos konferencija

http://www.infolex.lt/portal/start.asp?act=news&Tema=1&Str=52468

 

Vilniuje vyks visuotinis advokatų susirinkimas

http://www.diena.lt/naujienos/lietuva/vilniuje-vyks-visuotinis-advokatu-susirinkimas-488665

 

Skelbimas apie visuotinį advokatų susirinkimą

http://slaptai.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=6917:kas-trukdo-zmonems-gauti-kokybiskas-advokato-paslaugas&catid=28&Itemid=117

 
 
Informacija atnaujinta:
2013-11-24
Informaciją paskelbė:
LA administracija
 

Teisinė informacija

 

Ars longa, vita brevis

(liet. k. gyvenimas trumpas, menas ilgaamžis, t.y. meno kūriniai ilgiau gyvena už kūrėjus)